Instalacje fotowoltaiczne w Golubiu-Dobrzyniu

fotowoltaika-golub-dobrzyń

fotowoltaika-golub-dobrzyń

Instalacje fotowoltaiczne to stosunkowo nowy sposób na uzyskiwanie darmowej energii, który w błyskawiczny sposób zdobywa uznanie użytkowników na całym świecie.

Również i w Polsce instalacje fotowoltaiczne zyskują niemałą popularność, o czym świadczy pojawianie się nowych przedsiębiorstw, oferujących kompleksowy montaż paneli na budynkach użytkowych, na terenie posesji czy ogrodu.

Budowa panela fotowoltaicznego

panele golub-dobrzyń


Wielowarstwowa konstrukcja paneli. W czym tkwi ich sekret i popularność?
konstrukcja balastowa golub-dobrzyń

konstrukcja balastowa golub-dobrzyń

konstrukcja balastowa golub-dobrzyń

konstrukcja balastowa golub-dobrzyń

Panele fotowoltaiczne to specjalistyczne urządzenia przeznaczone do uzyskiwania darmowej energii, adsorbowanej z promieni słonecznych docierających do wierzchniej części konstrukcji. Wielowarstwowa budowa paneli fotowoltaicznych zapewnia ich trwałość, solidność i możliwość pożytecznego użytkowania przez wiele lat. Instalacje fotowoltaiczne pozwalają domownikom w znaczny sposób zredukować koszty energii, które wynikałyby z korzystania z urządzeń elektrycznych. W takim przypadku energia, która zapewnia poprawne działanie sprzętów AGD, żarówek, grzejników, będzie czerpana z dedykowanego akumulatora, który gromadzi energię pozyskiwaną ze światła słonecznego. Panele składają się z kilku części, które mogą różnić się od siebie w zależności od modelu instalacji. Podstawowym komponentem jest aluminiowa rama, która spaja konstrukcję, zapewnia jej stabilność. Poniżej znajduje się szyba hartowana – to przez nią bezpośrednio wnikają promienie słoneczne, dalej przez folię EVA, aż to ogniw krzemowych, nadających charakterystyczny, kraciasty wygląd zewnętrzny paneli fotowoltaicznych. Nieodłącznym elementem instalacji jest także folia elektroizolacyjna oraz puszka przyłączeniowa, od której odprowadzane są przewody. Pojedynczy moduł może mieć różną wielkość, najczęściej jednak spotyka się panele w szerokości wynoszącej niemal jeden metr, na długość ponad 1,6 m.


konstukcja blachodachówka golub-dobrzyń

konstukcja blachodachówka golub-dobrzyń


Wykorzystywane na całym świecie, dostępne również w Polsce. Instalacje fotowoltaiczne dla użytkowników domowych i przedsiębiorstw

Montaż instalacji fotowoltaicznych wykonywany jest w wielu krajach świata. W szczególności mowa tutaj o państwach wysokorozwiniętych, które inwestują znaczne środki finansowe w odnawialne źródła energii. Wysoki współczynnik użytkowania tzw. zielonej energii odnotowuje się w krajach skandynawskich, Niemczech, Holandii. Panele fotowoltaiczne stosowane są również w nasłonecznionych regionach Europy, w których działają najwydajniej – Hiszpania, Włochy. W naszym regionie instalacje fotowoltaiczne również mają prawo bytu. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie czystej, ekologicznej energii, która wypełni dużą część zapotrzebowania na prąd w domostwie. Instalacje fotowoltaiczne mogą być również montowane przez profesjonalne serwisy w przedsiębiorstwach czy na budynkach gospodarczych. To ważne, szczególnie w dobie dużych cięć finansowych i widma ogólnoświatowego kryzysu. Podkreśla się, że dywersyfikacja źródeł energii może przynieść wymierny skutek budżetowy. Dzięki niej możliwe jest także uniezależnienie się od nieekologicznych, zatruwających atmosferę paliw kopalnianych.

Katalog SOLAREDGE

 


Zapraszamy Państwa do kontaktu z lokalną firmą w Golubiu-Dobrzyniu, nasi technicy pomogą wybrać dla Państwa optymalną instalację fotowoltaiczną dla Państwa gospodarstwa domowego. Dla Państwa pomożemy w przygotowaniu formalności dla Zakładu Energetycznego.

Z.H.U.P. GOLTRONET DAWID KUJAWIŃSKI   tel. 605 513 434


Nasze realizacje:

 


zielona energia golub-dobrzyń

zielona energia golub-dobrzyń